Kategórie

Kúpeľňa, z ktorej nebudete chcieť odísť

0.00

Kúpeľňové trendy


Solidstav Kúpeľňa nie je tak dôležitou miestnosťou ako obývačka či kuchyňa, už dávno však nespĺňa iba čisto hygienickú úlohu, ale po hektických pracovných dňoch v nej radi oddychujeme obklopení príjemným prostredím.

Prvoradá je jej perfektná funkčnosť a technické vlastnosti, ale nezanedbateľná je tiež estetická stránka. Keď sa obzrieme za uplynulým rokom, aké boli trendy v kúpeľňovom designe? V materiáloch sa uplatnili surové kovové povrchy. Či už na obkladových plochách alebo priamo ako riešenie sanity. Niekedy sa jedná o priame použitie kovu, inokedy iba náteru imitujúceho surový kovový vzhľad. Ak nie sú tieto materiály použité na celé plochy, tak aspoň ako okrajové zdobenie. Ďalej sú to jemnejšie, tenšie a zaoblené okraje umývadiel a vaní. Technológie natoľko postúpili, že výrobcovia si mohli skutočne pohrať s detailmi. Z farebných kombinácií prevládali zemité tóny či jemnejšie pastely a tým sa viacej presadili prírodné materiály alebo ich imitácie. Obľúbená bola tlmená zelená, modrá a sivá. Zatiaľ čo v minulých desaťročiach bol sklon skôr k lesklým plochám, postupne sa trendy preklopili k matným povrchom.

A spolu s nimi sa menili aj tendencie v designe armatúr. Oproti predchádzajúcemu chrómu, ktorý sa dobre udržiaval, sa dostali viacej do obľuby rôzne vintage prvky a kovový vzhľad. Veľká pozornosť bola venovaná samotným vaniam. Stále zostali populárne tie samostatne stojacie s dôrazom na skutočný pôžitok z relaxácie v kúpeľni. Z materiálov je aj tu príklon k tým poctivým prírodným, v podobe rôznych obkladov vaní napr. z prírodného alebo vulkanického vápenca a dokonca použitie textílie ako povrchu vaní. Vidíme tiež vane vyrobené z jemne lisovanej ocele. Poprední výrobcovia vaní vyvinuli technológiu na výrobu vzduchových šampanských bublinkových systémov, pričom sa jedná o oveľa jemnejšiu formu relaxácie ako doteraz.

Vďaka týmto novým technológiám si prenesiete wellness zážitok priamo do súkromia a relaxácia je jednoduchšie dosažiteľná.

Vyrobcovia