Kategórie

Kúpeľňa, z ktorej nebudete chcieť odísť

0.00

Jika radí, ako zvládnuť jarné upratovanie kúpeľne


Skôr ako sa pustíte do upratovania

Pokud se pouštíte do úklidu celé domácnosti, nechte si koupelnu a záchod nakonec. Vyhnete se tak tomu, že si je opětovně zašpiníte například při vylévání vody po vytírání. Zároveň v tomto případě dbejte opatrnosti. Nikdy byste do vany nebo záchodu neměli vylévat špinavou vodu po vytírání podlahy. „Taková voda může obsahovat hrubé nečistoty, například malé kamínky, které mohou poškrábat a narušit povrch, proto by odpadní voda obsahující takové nečistoty neměla přijít do toalety a už vůbec ne vany. V případě vany totiž kromě rizika poškození povrchu riskujete i zanesení odpadu,“ upozorňuje za značku Jika Libor Žák, vedoucí centra produktového vzdělávání Laufen CZ.

Ako na upratovanie v kúpeľni

Pri upratovaní kúpeľne postupujte rovnako ako v iných miestnostiach zhora nadol. Začnite u horných poličiek a postupujte ďalej. Na upratovanie kúpeľňového nábytku vám bude bohato stačiť vlhká mäkká handrička. "Určite nie je dobré siahnuť po abrazívnych a agresívnych čistiacich prostriedkoch. Tie by mohli povrch nábytku poškodiť. Pokiaľ nebude stačiť čistá voda, môžete použiť trochu mydla, "odporúča Libor Žák. Na záver nezabudnite nábytok vždy utrieť do sucha, aby nezostal mokrý. Než do neho vrátite všetky predmety, nezabudnite ich umyť od prachu a usušiť.

Agresívne a abrazívne čistiace prostriedky by ste nemali používať ani na ďalšie kúpeľňové vybavenie, či už umývadlá, vane alebo sprchové kúty. Keramiku ľahko vyčistíte mydlovou vodou a doleštíte vlhkou handričkou. Rad výrobkov navyše disponuje povrchovou úpravou, ktorá vám upratovanie značne zjednoduší. „Značka Jika využívá u umyvadel a toalet povrchovou úpravu Jika Perla, která odpuzuje vodu a zabraňuje tomu, aby se na vybavení vytvářel vodní kámen. U sprchových koutů a skleněných zástěn pak máme úpravu Jika Perla GLASS, která zabraňuje vznikání map,“ uvádí Libor Žák. uvádza Libor Žák. Ak by ste však použili agresívne prostriedky, mohli by ste povrchy poškodiť a ďalej by svoju funkciu neplnili.

 Ďalším krokom pri upratovaní sú nablýskané batérie. Aj tu je dôležité zvoliť správny postup upratovania. Vyhnite sa prostriedkom, ktoré obsahujú chlór, ten je totiž natoľko silný, že by ich mohol poškodiť. Ideálne je nastriekať jemný čistiaci prostriedok na handričku, studenú batériu ľahko očistiť a následne usušiť. Vyhnite sa priamemu striekanie na batériu, aerosól môže preniknúť do dutín a tu kryštalizovať. Pokiaľ nie je natoľko špinavá, môžete ju utrieť iba vodou a suchou handričkou vyleštiť.

Solidstav  Solidstav  Solidstav

Na záver upratovania v kúpeľni sa pustite do stierania podlahy. Pozornosť si tu zaslúžia škáry. Ak sú zašlé, hravo si s nimi poradíte s kefkou a šetrnými bieliacimi prostriedkami.

Tip značky Jika:

Solidstav

 

 

 

Sprchové steny Pure značky Jika disponujú špeciálnou povrchovou úpravou Jika Perla GLASS, vďaka ktorej je ich údržba jednoduchá. Možno ich inštalovať priamo na dlažbu alebo doplniť oceľovými vaničkami Pure alebo vaničkami Padana.

 

 

 

 

Hygienicky čistá toaleta

Možno vás to prekvapí, ale aj upratovanie toalety má svoje pravidlá a je jednoduché ju zlým zaobchádzaním zbytočne poškodiť. Úplne zabudnúť by ste mali na prostriedky, ktoré obsahujú chlór, ktorý naruší povrch misy a následne tu dochádza k usadzovaniu močoviny. Na všetky toalety s glazovaným alebo smaltovaným povrchom nepoužívajte prípravky s obsahom kyseliny fluorovodíkovej alebo hydroxidu sodného a ani bežné WC gély by ste nemali nechávať pôsobiť dlhšie ako 10 minút. Agresívne chemické prostriedky potom nepoužívajte ani na sedadlo. Ich vplyvom by totiž mohlo zmeniť farbu a značne by sa mohla znížiť jeho životnosť. Ak nechávate prostriedky v mise nejakú dobu pôsobiť, nikdy toaletu nezatvárajte, aj tak by k zmene farby sedátka mohlo dôjsť.

Solidstav  Solidstav  Solidstav

Na záver jedna rada. Na údržbu používajte vždy len prostriedky určené pre daný povrch. Vo väčšine prípadov si potom úplne vystačíte s mydlovou vodou.

 

Tip značky Jika:

SolidstavTrendom medzi toaletami sú rimless toalety. Vďaka nim je údržba o poznanie jednoduchšie, pretože vďaka absencii oplachového kruhu nedochádza k usadzovaniu nečistôt na ťažko dostupných miestach. Príkladom je novinka značky Jika, Lyra Plus. 

 

Vyrobcovia