Kategórie

Kúpeľňa, z ktorej nebudete chcieť odísť

0.00

Inšpirácie pre rok 2019 – 2. časť


V minulom článku sme vám priniesli inšpirácie pre rok 2019. Teraz si môžete prečítať ďalších 5 tipov pre vašu kúpeľňu.

6. Funkčný trend: Vyhradený priestor pre vodu

Vyhradenie priestoru pre vodu sa stáva stále populárnejším. Tento trend spája vaňu a sprchu do jedného priestoru. Sklenená zástena oddeľuje priestor od zvyšku kúpeľne a celkové riešenie vytvorí optické zväčšenie kúpeľne.
 

Solidstav

 

7. Žiadne zbytočné hromadenie vecí v skrinkách

Kúpeľňové skrinky majú tendenciu hromadiť veľké množstvo nepotrebných vecí. Namiesto pridania úložného priestoru do vašej kúpeľne sa radšej zamerajte len na používanie skutočne dôležitých vecí. Potrebujete skutočne všetko? Parfumy a krémy môžu trpieť kvôli vlhkosti v miestnosti, takže sa uistite, že sú uložené v uzavretej skrinke. Otvorené úložné priestory – ako napríklad závesné police – môžu byť ideálne pre každodenné potreby.
 

Solidstav

 

8. Malá kúpeľňa s veľkými očakávaniami

Máte maličkú kúpeľňu, ktorá potrebuje redizajn? Mnohí dizajnéri berú malé priestory ako hravé výzvy a po ich redizajne vyzerajú oveľa väčšie než sú naozaj sú. S malou kúpeľňou si môžete dovoliť luxusnejšie materiály. Pestré farebné tapety alebo obklady sa ukázali ako veľmi dobré riešenie pre maličké kúpeľne. Pokiaľ ide o úložný priestor, vyťažte z malého priestoru, čo najviac, a to tým, že skrinky a poličky umiestnite vo väčších výškach.
 

Solidstav

 

9. Technológie a kúpeľňa

Ako sa technológia vyvíja, pre kúpeľňu je k dispozícii stále väčší počet technických možností. Zrkadlá so zabudovaným LED osvetlením, batérie na detekciu pohybu a dokonca aj automatické regulátory teploty rastú na popularite. Ako je vidieť v niektorých hotelových kúpeľniach, zrkadlové integrované dotykové obrazovky sa stávajú obľúbenými aj medzi technicky menej zdatnou populáciou. Či už chcete ovládať osvetlenie, zobraziť predpoveď počasia alebo zapôsobiť na svojich hostí, technologický pokrok neustále ponúka nové možnosti.
 

Solidstav

 

10. Drevo

Drevo vyvoláva teplý a neutrálny tón a čoraz viac sa vyskytuje aj v kúpeľni. Na rozdiel od presvedčenia mnohých ľudí, tento materiál prirodzene absorbuje vlhkosť. Na druhej strane, je potrebné odvádzať prebytočnú vodu a vhodne ošetriť drevený povrch, aby sa zabránilo poškodeniu dreva vplyvom času. Použite biele umývadlá na vytvorenie zenového a škandinávsky elegantného dizajnu. Taktiež môžete zvoliť podlahu z tvrdého dreva, aby ste vytvorili zaujímavý kontrast s bežnými materiálmi v kúpeľni ako sú napríklad obklady.
 

Solidstav

Vyrobcovia