Kategórie

Kúpeľňa, z ktorej nebudete chcieť odísť

0.00

Inšpirácie pre rok 2019 – 1. časť


Čo nám prinesú trendy v oblasti kúpeľní pre rok 2019? Prinášame prvých 5 tipov, ktoré by ste mali zvážiť ešte predtým než začnete rekonštruovať.

1. Zväčšenie kúpelne pre optimálne pohodlie a relaxáciu

V súčasnosti je kúpeľňa používaná nielen na hygienu, je tiež miestom pre krásu a relaxáciu. Potrebujeme priestor, aby sme sa cítili pohodlne a svieži. Takže prečo nerozšíriť – ak je to samozrejme možné – expanziou do priestoru inej miestnosti (napríklad nepoužitý šatník)? Rozšírenie môže byť tiež v podobe vyčistenia priestoru, ako napríklad posunutie práčky alebo sušičky na iné miesto.

Ak rozšírenie kúpeľne nie je možné, skúste zvoliť „optické ilúzie". Napríklad dlažba s väčšími dlaždicami, aby miestnosť vyzerala naoko väčšia. Navyše, väčšie dlaždice znamenajú menej škár, čo zase znamená menej prachu. Vaša kúpeľňa bude nielen vyzerať väčšia, ale aj čistejšia!

2. Vintage dekorácia

Vintage dizajn sa vracia aj do kúpeľní. Vintage zrkadlá alebo unikátne svietidlá – ktoré nájdete v „garážových výpredajoch" – môžu priniesť zaujímavú atmosféru do vášho súkromia. Môžete tiež prerobiť starú skriňu na toaletnú skrinku. Celý vzhľad doplnia vzorované keramické dlaždice a viditeľné zlaté vodoinštalačné trúbky.

 

Solidstav


3. Čisté a originálne

Čistý a rafinovaný štýl zostáva základným trendom v kúpeľni bez ohľadu na časové obdobie. Samozrejme, v dnešnej dobe sú tieto zdokonalené štýly oveľa súčasnejšie a majú aj teplejšie tóny. Zdá sa, že v tomto trende dominujú zemité farby, biele a sivé tóny. Avšak, niektorí odvážnejší to oživia veselou farbou alebo vzorovanými dlaždicami.

 

Solidstav


4. Milovaná keramika a mramor a ich nový priateľ: Terrazzo

Keramika sa zdá byť všade, kam sa len v kúpeľni pozriete. Obklady sú tu už poriadne dlho, a preto sa ľudia rozhodli pre dlaždice rôznych tvarov, vzorov, embosovanie – či už viacfarebné alebo čiernobiele.

Okrem keramiky a mramoru je tu novinka s názvom Terrazzo. Ide o kompozitný materiál pozostávajúci z mramoru, kremeňa a iného vhodného materiálu. Z dekoratívnych riešení, oddeľovania stien alebo dokonca z dosiek alebo spätných väzieb je Terrazzo tak trochu všade. Pokiaľ ide o kúpeľňový dekor, tento kompozit sa objavuje hlavne na sprchových podlahách – nahradenie tradičného porcelánového obkladu. Tento taliansky štýl, s nekonečným množstvom farebných alternatív, určite prinesie zmyselnosť do vašej kúpeľne.

 

Solidstav


5. Asymetrické príslušenstvo

Prelomte monotónnosť kúpeľne so vzormi na podlahách alebo stenách. Buďte jedineční aj tým, že prerušíte lineárnosť nachádzajúcu sa v kúpeľni. Asymetrické tvary sa stávajú celkom populárnymi, pokiaľ ide o usporiadanie skriniek, zásuviek a regálov. Najlepším spôsobom, ako prerušiť monotónnosť, je pohrať sa s ľahko vymeniteľným príslušenstvom.

 

Solidstav

Vyrobcovia